Twitter Instagram
1kitap1mekan

Godiva’nın 90.yaşını kutluyoruz

 

image1-178Godiva 90.yılına özel hazırladığı yıldönümü koleksiyonu ve çikolata kitabıyla, çikolataseverlere harika bir deneyim yaşatacak. İçerisinde yer alan eşsiz çikolata fotoğrafları ve hikayeleriyle, her bir sayfasını keyifle çevireceksiniz.

image1-176Godiva bu yıl 90.yaşını tüm dünyada görkemli davetlerle kutluyor. İlk büyük davet Belçika’da, ikinci büyük davet ise New York’ta gerçekleşti. New York’taki davete Drew Barrymore gibi ünlü isimler de katıldı. Godiva’nın 90 yıllık mirası, çikolata uzmanlığı, estetik bakış açısı ve inovasyon yaklaşımını kutladığı bu yıldönümü için Gold Yıldönümü Koleksiyonu’nu özel olarak tasarladı. Koleksiyonun kutu tasarımı, Belçikalı ressam, illüstratör ve sanatçı Oli B’nin imzasını taşıyor.“Geçmişi kutluyor, geleceğe şekil veriyoruz.” sözü sınırlı sayıda üretilen Gold Yıldönümü Koleksiyonu’nun ilham kaynağı oldu. Koleksiyon,  geçmiş ve bugünün lezzetli bir buluşması olarak, hem tatlı bir nostaljiyi, hem de eşsiz çikolata ve yenilikçi tasarımın birleşimini temsil ediyor.

Godiva Blogger Event-92

Godiva Blogger Event-103

   Hem Godiva’nın yeni lezzetlerini keşfetmek hem de bu eşsiz lezzetlerinin oluşturulmasında önemli bir rol oynayan Belçikalı çikolata ve pasta şefi Philippe Daue ile tanışmak için katıldığım özel bir etlinlikte, çikolatanın yapım aşaması hakkında da bir çok bilgi edindim. Burada tatma fırsatı bulduğum ve yeni favorim olan “Egérie Noir” isimli yeni çikolatasını mutlaka tatmanızı öneriyorum. Frambuaz ganajın gül yaprakları esansıyla birleşiminden yapılan bu yeni tat, özellikle bitter çikolata sevenler için denenmesi gerekenler arasında yerini alıyor.

_MG_8358

_MG_8356