Twitter Instagram
1kitap1mekan

Hipicon’la tasarım kafe keşfi

Screen shot 2017-10-17 at 10.52.29 PMHipicon’la İstanbul’un en iyi tasarıma sahip kafelerini keşfederek, tasarımı güzel bir kitapla birleştirdik! “İyi yemek. İyi zaman. İyi kahve. İyi okuma. İyi tasarım.” mottosundan yola çıkarak İstanbul’un farklı semtlerinde seçtiğimiz 5 mekana beraber göz atalım!

  1. Cooklife / Balat : Balat’ın kendine has dokusunda beyaz ağırlıklı dekorasyonuyla ilgimizi çeken Cooklife’ın pankekine bayıldık. Gastronomiye meraklıysanız  mekanın dergisi olan Cooklife Mag’e de mutlaka göz atmanızı öneririm.

  Pankek, Ice latte, Felsefenin Tesellisi-Alain de Botton, Solid Robin – 1 Metre, Le Cord

1cooklife

2. Cuma/ Çukurcuma: Çukurcuma’nın en keyifli mekanı Cuma, yan komşusundan aldığı mis gibi çiçekleri, özgün dekorasyonu ve birbirinden lezzetli tatlılarıyla İstanbul’da güzel yemeğin en özel adresi. Üst katı ev rahatlığında olan Cuma’da isterseniz oda gibi düşünülen bölüm de sakince kitap keyfi yapabilirsiniz, isterseniz de kalabalık grupla gelip uzun masada sohbetin keyfine varabilirsiniz.

 Frambuazlı sakızlı muhallebi, Türk kahvesi, Yazmak Eylemi-Ferit Edgü, Pocket Collection – La Vie En Rose, Sloane Stationery

 

2cuma

3. Old Java / Moda : Bembeyaz dekorasyonu, sokağa açılan geniş camları, güzel müziği ve hepsinden de önemlisi güzel kahvesiyle Moda’da en sevdiğimiz kahve durağı Old Java! Coffeeshopların gri ve kasvetli duvarlarından sıkıldıysanız, oldukça keyif alacağınız huzur dolu bir adres olacağına eminim!

Cookie, Latte, Kör Baykuş-Sadık Hidayet, Blue Nove Gözlük, Elia Sunglasses

3oldjava

4. Minoa/ Akaretler: Tartışmasız İstanbul’un en güzel kitap&kafesi olan Minoa, alt katındaki kitap mahzeni, sahaf bölümü ve geniş kitaplığıyla kitapseverlerin büyüleneceği bir adres. Kafe kısmında ise günlük yapılan güzel tatlılar ve atıştırmalıklar sizleri bekliyor.

Şeftalili tart, Macchiato, Benlik-Oruç Aruoba, VO3P Petite Saat, Void Watches

4minoa

5. Misk/ Reşitpaşa: İstanbul’un ilk ve tek floral kafesi olan Misk’e adımınızı atar atmaz çiçeklerin büyülü dünyasında kayboluyorsunuz. İster kendi çiçeğinizi seçip hazırlatın isterseniz de birbirinden güzel buketlerden birini seçin. Pancarlı latteden kruvasana birbirinden lezzetli tatların yer aldığı Misk’te bizim favorimiz Matcha Latte oldu!

Şeftalili ekler, Matcha latte, Aşktan ve Gölgeden, Isabel Allende, The Flower Telefon Kabı, Boho Vesper

5misk