Twitter Instagram
1kitap1mekan

Miss Delicious Bakery


   image3-54 Arnavutköy’ün daracık huzurlu sokaklarında ilerlerken, pembe tentesi ve çiçekleriyle tüm dikkatleri üzerine çeken Miss Delicious Bakery, cupcake severlerin yeni adresi olacak gibi duruyor.

image1-179Ahşap yoğunluklu rustik bir tarza sahip olan Miss Delicious Bakery, küçük bir oturma alanında rengarenk yastıklarıyla son derece samimi bir havaya sahip. Çayınızı ve ya kahvenizi yudumlarken sarmaşıklarla süslü minik kitaplığında bulunan cupcake ve pastacılık kitaplarına bir göz gezdirmenizi mutlaka öneriyorum. Tuzlu sandviçler taze yapılarak sizlere sunuluyor, aynı zamanda birden fazla tuzlu seçeneği de mevcut, özellikle tazecik poğaçalarını şiddetle tavsiye ediyorum. Gelelim buranın en spesiyal tatlarına…Birbirinden güzel cupcakeler ve cheesecakeler camekanın ardında seçilmeyi bekliyor. Özel bir peynirle hazırlanan limonlu cheesecakei ve red velvet cakei en spesiyal tatlar arasında yer alıyor.

image2-131

Özel günler ve doğumgünleri için de sipariş üzerine birbirinden güzel pastalar hazırlanıyor. Yine buranın bir diğer önemli özelliği, yan tarafının mutfak olması. Böylelikle yapılan her şeyin tazeliğini ve temizliğini görebiliyorsunuz. Dekorasyonundaki özen sunumlarına da yansımış; rengarenk tabak ve fincanlarda servis edilen tatlı ve kahveler, damağınıza hitap ederken renkleriyle de içinizi açıyor.

Arnavutköy’de güzel bir sahil yürüyüşü sonrası, hem keyifli bir sohbet hem de lezzetli tatlılar için mutlaka buraya uğramanızı öneriyorum.

image2-130

image1-180