Twitter Instagram
1kitap1mekan

Moda’nın en yeni 3 kafesi

  DSCF7488

   Moda’da her geçen gün artan yeni kafelere bambaşka konseptlerde çok keyifli mekanlar eklenmeye devam ediyor. İşte özellikle duvarlarındaki çizimlerle ilgi çekmeyi başaran en yeni üç mekan:  

DSCF7469

DSCF7551

1)Pinhole:   İsmi fotoğrafçılıkla ilgili bir terim, kamera çeşidi olan Pinhole, bu konsepti dekorasyonuna da yansıtmış. Sırtınızı rengarenk minderlere dayadığınız zaman karşınızda minik bir fotoğrafçılık müzesi görür gibi oluyorsunuz. Eski makinalar, filmler ve fotoğraflarla ilgi çekici bir havaya sahip mekanın bir diğer öne çıkan köşesi ise, Cemre Şenol’un yaptığı ilginç duvar resmi. Küçücük ama son derece rahat ve enerji dolu bir havaya sahip olan Pinhole’da kahvenin yanına ev yapımı anne lezzetleri eşlik ediyor. Mis gibi taze çekilmiş kahveler birbirinden güzel fincanlarda servis edilirken, yan tarafta camekanda duran tatlıları seçmesi bir hayli zor oluyor. Kadayifli muhallebi, tahinli-cevizli kurabiye ve buranınspesiyal çilekli magnoliasi mutlaka denenmesi gerekenlerden.

DSCF7574

2) Stand By Coffee:Mavi kepenkleri ve tabureleri, rengarenk camıyla en sevimli mekanlardan biri olan Stand By Coffee, kapı önünde sokağı izleyerek kahve içmek isteyenler için çok doğru bir adres. Dışarıdaki enerji dolu dekorasyonunu içeriye de yansıtan Stand By Coffee’nin üst katı, size evinizde hissettirecek kadar rahat ve samimi bir havaya sahip. Sokağa dönük puf koltuklar, minik bir kütüphane ve üzerinde oyunlar olan bir masayla tam bir keyif ortamı. Kaliteli çekirdeklerden taze kahveler sunan bu mekanın kahveleri gerçekten oldukça lezzetli. Bu güzel kahvelerin yanına da yine buranın spesiyallerinden olan ev yapımı cheesecake çok yakışıyor. Benim favorim ise unsuz, vişneli ve bitter çikolatalı buraya özel kurabiyeler oldu. Eşyalarınızı toparlayıp, buranın üst katına yerleşip saatlerce keyif yapmak, çalışmak ve arkadaşlarınızla sohbet etmek için çok doğru bir adres.

DSCF7630

3) Hugsn Mugs :Moda’nın en sakin sokaklarından birinde yer alan Hugsn Mugs, duvarlarındaki çizimlerle öne çıkan konsept bir üçüncü dalga kahveci. Özellikle cold brew konusunda baya iddialı olan Hugsn Mugs’da, kahvenin dışında ev yapımı limonata ve soğuk çaylarda mevcut. Baget sandviçleri ve oreolu, limonlu cheesecakeleri de oldukça lezzetli. Açık renklerin hakim olduğu, oldukça ferah bir dekorasyona sahip bu mekanın bir diğer özelliği ise, kitapseverlerin buluşma noktası olması. Elinizdeki bir kitabı bırakıp, buradan yeni bir taneyle değiştirmek hem de gelmişken güzel bir kahve içmek için Hugsn Mugs’a mutlaka uğramanızı öneriyorum.

DSCF7725

 

DSCF7660